دوشنبه, 15 شهریور 1395 ساعت 08:46

روش های انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله ISI

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از نکات مهم و اساسی، پس از تدوین مقاله isi، انتخاب مجله مناسب برای سابمیت (SUBMIT) یا ثبت و ارسال مقاله isi به آن مجله است، چراکه مجلات معتبر، اکثرا تخصصی بوده و مطابق با زمینه (SCOPE) تعریف شده خود، اقدام به پذیرش و داوری مقالات  می کنند و چنانچه عنوان و یا مطالب مقاله isi با زمینه های تخصصی مجله انطباق نداشته باشد معمولا ظرف مدت یک هفته مقاله isi را رد (reject) می کنند. 

برای از دست ندادن زمان، ضروری است مجله ای دقیقا منطبق با عنوان و محتوای مقاله isi سرچ شود. بدین منظور ابتدا می توان در لیست مجلات listed و یا jcr و wos (web of science) کلمات کلیدی مقاله isi رو سرچ مجله یا مجلات مرتبط را پیدا نمود. همچنین در لینک تامسون رویترز مربوط به مجلات  (http://science.thomsonreuters.com/) بعد از اسم و مشخصات مجله و در بخش coverage، ایندکس هاس تخصصی مجلات ذکر می شود. البته خیلی از مجلات isi listed دارای Zoological Record یا ایندکس عمومی و جنرال اند. این قبیل مجلات معمولا در رشته ها و حوزه های مختلف اقدام به پذیرش زودهنگام مقاله کرده و چاپ  ماهیانه دارند. 

مجلات دیگر و با اعتبار بیشتر دارای ایندکس تخصصی در coverage هستند. بعنوان مثال مجلاتی که در بخش coverage سایت تامسون دارای ایندکس تخصصی Social Sciences Citation Index هستند اقدام به پذیرش و چاپ مقالات در حوزه های علوم اجتماعی می کنند و یا مجلات با ایندکس Arts & Humanities Citation Index اقدام به پذیرش و چاپ مقالات در حوزه های هنر و علوم انسانی می کنند. 

معمولا مجلاتی که در تامسون در بخش coverage ایندکس تخصصی دارند، یا web of science و یا jcr بوده و از اعتبار بالایی برخوردارند.

به منظور ارزیابی زمان داوری، اکسپت و چاپ هم می توان مقالات چاپ شده در آخرین ولووم مجله را بررسی نمود معمولا زمان دریافت، اکسپت و چاپ ابتدای مقاله isi ذکر می شود.

خواندن 277 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آبان 1395 ساعت 12:15