دوشنبه, 15 شهریور 1395 ساعت 08:22

برخی از روشهای شناسایی سایتها و مجلات جعلی جهت چاپ مقاله isi

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به غیر از سایت های هایجکت و جعلی، در برخی موارد از مشابهت اسمی نیز استفاده می شود. بعنوان مثال مجله ای با عنوان  Indian Journal of Agricultural Sciences وجود دارد که تامسون بوده و بعلاوه jcr نیز هست که سایت مربوط به آن http://www.icar.org.in/dipa/Desc.asp?Code=e2 است. سایتی با عنوان http://epubs.icar.org.in/ejournal/index.php/IJAgS تاسیس شده و عنوان مجله را با اضافه نمودن حرف the بدین صورت عنوان نموده اند : The Indian Journal of Agricultural Sciences ولی با همان issn مجله اصلی (ISSN: 0019-5022)

روش های زیادی برای شناسایی مجلات جعلی وجود دارد. هر چند به مروز زمان و لو رفتن روشهای کشف سایتهای جعلی (سایت هایی که به دروغ خود را مرجع و مربوط به مجله ای خاص معرفی می کنند)، این سایت ها نیز دست به دامن متدهای جدید تر و پیچیده تری می شوند. در عین حال برخی از روشهای شناسایی این سایتها عبارتند از : 

- استفاده از سایت whois بمنظور استعلام مشخصات دامین سایت مورد نظر. از طریق این سایت می توان تاریخ تاسیس و انقضای هر دامین و سایر اطلاعات مربوطه را استعلام نمود و با تطبیق مشخصات سایت مورد نظر در مورد واقعی یا جعلی بودن ژورنال به نتیجه رسید. مهمترین گزینه جهت تصمیم گیری تاریخ تاسیس دامین با آرشیو مجله مورد نظر است. بعنوان مثال چنانچه تاریخ تاسیس دامین 2015 بوده ولی آرشیو مجله از قبل از 2015 هم مقاله داشته باشد نشاندهنده غیر معتبر بودن سایت مورد نظر است. آدرس دقیق سایت استعلام مشخصات هر دامین در زیر آمده است :

 http://whois.domaintools.com/ 

- روش دیگر نحوه دانلود مقالات در آرشیو سایت است. در بسیاری از سایتهای غیر معتبر، زمانیکه اقدام به دانلود مقاله isi ای می شود، سایت از کاربر یوزر، پسورد می خواهد. این در حالی است که مجلات غیر اوپن اکسس برای هر مقاله isi چکیده را نمایش می دهند و برای دانلود کل مقاله isi، درخواست وجه می کنند نه اینکه بدون نمایش چکیده از کاربر یوزر پسورد بخواهند.

- روش دیگر این است که با مراجعه به ارشیو مجله، چند عنوان مقاله isi بصورت رندوم انتخاب شود و از طریق گوگل عنوان سرچ شود. معمولا سایت های جعلی برای تکمیل آرشیو مجله، مقالات را از سایت های دیگر برداشته و در آرشیو خود قرار می دهند. بعنوان نمونه مجله BUSQUERET، ژورنالی است که در تامسون هم نمایه شده با issn : 1889-4275 و اخیر سایتی به اسم این مجله و آدرس :   www. isfr.net فراخوان مقاله داده است. احتمال دارد افرادی اسم این مجله یا هر مجله دیگر رو در تامسون سرچ کنند و بلافاصله پس از رویت اسم مجله در تامسون، در مورد واقعی بودن مجله تصمیم بگیرند در حالیکه هر کسی می تواند با هزینه ناچیزی دامینی به اسم هر مجله تامسونی ثبت کند و لینک آن را در سایت خود قرار دهد. پس صرف رویت اسم مجله در تامسون، سایت مورد نظر واقعی نیست. در این جور موارد با یک سرچ ساده اسم مجله در گوگل، چنانچه مجله مورد نظر نسخه آنلاین هم داشته باشد، می توان سایت واقعی آن را پیدا کرد. بعنوان مثال برای همین مجله BUSQUERET، آدرس سایت واقعی عبارت است از : http://www.gobmallorca.com/esbusqueret/

هر فرد عادی نیز می تواند با یک مقایسه ساده بین دو سایت ذکر شده فوق، متوجه شود کدام واقعی و کدام جعلی است. علاوه بر این همانطور که عرض شد سایتهای جعلی برای تکمیل آرشیو مجله مقالات را از دیگر مجلات می ربایند. چنانچه در آرشیو سایت جعلی سال 2010 سرچی کنیم مقاله ای با عنوان (Organizational mechanism for regional service economy management) دیده میشود که این مقاله مربوط به مجله Life Science Journal 2014;11(12) می باشد.

- خوشبختانه افراد و نهادهایی هستند که همیشه درصدد شناسایی و معرفی مجلات تقلبی اند. لذا یک روش دیگر این است که عنوان مجله مورد نظر را در گوگل + hijack تایپ نمایید و نتیجه را ببینید.

- معمولا مجلات واقعی و معتبر، فراخوان برای ارسال و جذب مقاله به ایمیل نویسندگان ارسال نمیکنند. در حالیکه مجلات غیر معتبر ایمیل نویسندگان را از مقالاتی که قبلا آنها چاپ کرده اند استخراج نموده و فراخوان چاپ مقاله آن هم در زمان خیلی کم می زنند.

- ارسال سریع پاسخ سابمیت مقاله isi و عدم اعمال اصلاحات به مقاله isi نیز یکی دیگر از روشهای شناسایی مجلات نامعتبر است.

 

 

خواندن 115 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آبان 1395 ساعت 13:18

چاپ مقاله

چاپ مقاله و نوشتن مقاله isi تاثیر به سزایی در روند علمی هر شخص دارد و باعث می شود شخصی که چاپ مقاله او در مجلات و ژورنال های معتبری انجام شده به راحتی بتواند در آزمون مصاحبه دکتری قبول شود و یا به راحتی در کشور های دیگر بورسیه بگیرد و ادامه تحصیلات خود را در آن کشور ها طی کند در بین موسساتی که مجلات و مقالات را نمایه میکنند موسسه isi دارای شهرت بیشتری در جهان است پس بهتر است اگر می خواهید فرآیند چاپ مقاله را طی کنید مقاله isi ای خود را به مجلات و ژورنال های معتبری که موسسه isi آنها را نمایه کرده است بسپارید تا مطمئن باشید که مقاله شما جزو آندسته از مقالات که به مقاله isi مشهور اند قرار گیرد و حتما با داشتن یک یا چند مقاله isi می توانید تحصیلات تکمیلی و دکتری را در بهترین دانشگاه ها طی کنید.


اما برای داشتن یک مقاله isi باید چه کار کرد، بهتر است بدانید که برای نوشتن یک مقاله isi در وهله اول باید موضوع خود را مشخص کنید که کسی دیگر قبلا روی آن کار نکرده باشد و سپس متناسب با موضوع خود پرسشنامه استاندارد آن موضوع را تهیه کنید و با مشخص کردن دسته نمونه از جامعه آماری خود از آنها بخواهید که به پرسشنامه شما جواب بدهند و بعد از اینکه پرسشنامه ها تکمیل شد باید اطلاعات بدست آمده از پرسشنامه ها که همان جواب های دسته نمونه شما هستند را به وسیله نرم افزار های تحلیل داده آماری مثل spss و یا دیگر نرم افزار های تحلیل آماری داده ای خود را در آن وارد کنید و حاصل تحلیل آن را در نزد خود نگهداری کنید تا در زمان نوشتن مقاله isi خود اطلاعات خود را به ان داده ها اراجع داده و طبق این داده های آماری بدست آمده بتوانید مقاله خود را بنویسید در مراحل بعد از تکمیل شدن مقاله isi باید انتخاب کنید که مقاله isi خود را به چه مجله ای بسپارید تا فرآیند چاپ مقاله را برای شما انجام دهند که معملا دانشگاه ها انتشاراتی دارند که چاپ مقاله را انجام می دهند و یا همچنین می توانید مقاله خود را به مجلات معتبر دیگر داخلی و یا خارجی بسپارید تا چاپ مقاله را برای شما انجام دهند.


خدمات موسسه تدبیر سازان در زمینه چاپ مقاله :
موسسه تدبیر سازان با داشتن نیروهای مجرب و باتجربه در زمینه چاپ مقاله و برای خدمت رسانی به دانشجویان و پژوهشگران محترم کشورمان خدماتی را در زمینه نگارش مقاله isi و چاپ مقاله در ژورنال های علمی معتبری چون Elsevier ، Springer، Taylor and Francis و … ارائه می دهد و همچنین به دلیل گستردگی مجلات و ژورنال ها موسسه تدبیرسازان برای انتخاب مجله و ژورنال برای چاپ مقاله مشاوره می دهد.
خدمات دیگر برای چاپ مقاله:
1-ارسال مقاله برای ژورنالهای معتبر
2-ارسال مقاله چاپ شده
3-دریافت پذیرش نهایی
4- تغییر فرمت مقالات مطابق فرمتهای مورد قبول ژورنالها همچون APA، MLA، شیکاگو و …
جهت سفارش نگارش و یا چاپ مقاله خود می توانید با ما تماس حاصل کنید تا مشاوران مجرب ما شما را در زمینه های فوق راهنمایی نمایند.

 

استخراج مقاله isi از پایان نامه
اهمیت نگارش مقاله isi با توجه به مطالب قبلی که گفتیم بسیار زیاد است و داشتن یک مقاله isi منجر به منزلت اجتماعی و اشتهارعلمي می شود و از نظر استادان بهترین پایان نامه پایان نامه ای است که بتوان از آن یک مقاله علمی پژوهشی یا مقاله علمی ترویجی نوشت و امروز می خواهیم نحوه نگارش یک مقاله isi که از پایان نامه استخراج شده را آموزش بدهیم.
قبل از آموزش نگارش مقاله isi بهتر است بدانیم که چند نوع مقاله وجود دارد. دریک طبقه بندی کلی مقالات را می توان به دو دسته 1- مقالات علمی پژوهشی و 2- مقالات علمی ترویجی تقسیم کرد .... ادامه مطلب

 

 تحلیل آماری با spss

 

همانطور که در مطالب قبلی ذکر کردیم برای نوشتن یک مقاله isi و انجام چاپ مقاله در وهله اول باید موضوع مقاله isi خود را انتخاب کنید و سپس با طرح پرسشنامه معتبر و پر کردن آن توسط جامعه آماری خود و جمع آوری اطلاعات نوبت به تحلیل اطلاعات بدست آمده می رسد که باید با استفاده از نرم افزار های معتبر در زمینه تحلیل داده های آماری داده های خود را تحلیل نمایید زیرا اگر در پرسشنامه های شما به صورت تصادفی پر نشده باشد و همچنین اگر داده های شما به درستی تحلیل نشده باشد می تواند بر کیفیت مقاله isi شما اثر بگذارد و همچنین ممکن است مجلات و ژورنال های معتبر چاپ مقاله ی شما را برعهده نگیرند پس تهیه داده های آماری و تحلیل آن به وسیله ی نرم افزار های معتبر بسیار مهم است.... ادامه مطلب

 

 تحلیل آماری باLISREL

 

LISREL یکی دیگر از نرم افزار های معتبر در زمینه تحلیل داده های آماری است که دانشجویانی که قصد نگارش مقاله isi و چاپ مقاله را دارند باید طبق مراحلی که قبلا ذکر کردیم بعد از تهیه دادههای اماری این داده ها را توسط نرم افزار های معتبر و مفیدی چون LISREL داده های آماری خود را تحلیل نمایند تا مقاله isi آنها از اعتبار و درجه علمی خاصی برخوردار باشد و بتوانید چاپ مقاله خود را به مجلات و یا ژورنال های معتبر بسپارید.... ادامه مطلب

 

 

 بورسیه تحصیلی

 

امروزه با توجه به پیشرفت علمی و رشد علمی و تولید علم در کشور های دیگر اکثر دانشجویان علاقه مند هستند که در دانشگاه های کشورهای خارجی ادامه تحصیل دهند زیرا هم علم روز را مطالعه می نمایند و هم دانشجویی که در خارج تحصیل کرده باشد دارای پرستیژ خاصی است و به راحتی می تواند در سازمان ها و ارگان های دولتی استخدام شود و معمولا دانشجویانی که بورسیه در دانشگاه های خارجی می گیرند امکانات خاصی به آنها تعلق می گیرد و همچنین ماهیانه حقوق می گیرند برای کسب بورسیه دانشگاه های کشور های مختلف باید شرایط خاصی چون معدل بالا و داشتن مقاله isi و چاپ مقاله در مجلات معتبر می تواند امتیاز خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد . اما سوالی که برای همه دانشجویان به وجود می آید این است که برای بورس گرفتن در دانشگاه های خارجی باید چه کار کرد و چه ویژگی هایی داشته باشد. در کل بورسیه به دونوع است یا هزینه تحصیل فرد را تامین کند و یا قسمتی از هزینه زندگی فرد را تامین نماید.... ادامه مطلب

 

مزایای داشتن مقاله isi

 

امروزه با توجه به پیشرفت علم در جهان و رقابت تولید علم در جهان و همچنین به وجود آمدن موسسات منتشر کننده مجلات معتبر مثل  isi و دیگر موسسات داشتن یک مقاله isi که مجلات معتبر نیز چاپ مقاله آن را انجام داده باشد بسیار مهم است اما یکی از موسسات معتبر دیگر isc است که در مسیر تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشور های اسلامی بر اساس معیار های علم سنجی معتبر قدم برداشته است که می توانید مقاله isi جود را به مجلات ایندکس شده این موسسه نیز بسپارید تا اعتبار آن بالاتر رود.یکی از مشکلاتی که در مقابل نگارش  مقاله isi است انتقاد هایی است که به نوشتن پشت سر هم مقاله isi است که باعث دلسرد شدن پژوهشگران می شود اما باید بدانید که داشتن مقاله isi در نظام علمی و آموزش کشور ما و در جهان چقدر اهمیت دارد که در ادامه مزایای داشتن مقاله isi را برای دانشجویان و اساتید بیان می کنیم..... ادامه مطلب

 

انواع مجله برای چاپ مقاله

باید توجه داشته باشید که امروزه به طور کلی دو نوع مجله برای چاپ مقاله داریم یکی مجله هایی که تنها چاپ مقاله ، مقاله isi معتبر و با درجه علمی بالا را چاپ مقاله می کنند منظور از اینکه تنها چاپ مقاله معتبر را انجام می دهند این است که این گونه مجلات تنها مقاله isi هایی که یک نوع تولید علم و یا حرف تازه ای در علم داشته باشند چاپ مقاله شان را انجام می دهد اما مجلات دیگری نیز وجود دارند که چاپ مقاله هر مقاله isi ای که تنها از لحاظ شیوه تحقیق معتبر باشد و نیز داده های آن نیز معتبر باشند را انجام می دهد و معمولا چاپ مقاله در این گونه مجلات بسیار راحت تر است و تنها با داشتن یک مقاله isi ای که روش تحقیق آن درست باشد می توان سفارش چاپ مقاله را به آنها داد. در ادامه این گونه مجلات راا برای چاپ مقاله بیشتر معرفی می کنیم و نحوه چاپ مقاله را در این مجلات بیشتر توضیح می دهیم.... ادامه مطلب