مجلات معتبر و غیر معتبر isi برای چاپ مقاله

چاپ مقاله

برای اینکه چاپ مقاله انجام دهید باید مقاله isi خودر ابه مجلات معتبر ISI بفرستتید تا مقاله isi  شما بعد از چاپ مقاله جزو مقاله isi ها به حساب بیاید که این مورد به این نیاز دارد که شما اول مجلات معتبر isi را بیناسید تا بتوانید چاپ مقاله  خود را در مجلات معتبر انجام دهید در ادامه نکاتی را برای شناسایی مجلات معتبر از مجلات نامعتبر بیان کرده ایم که می توانید با استفاده از آنها مجله مناسب برای چاپ مقاله خود را پیدا کنید و مقاله isi خود را برایچاپ مقاله به آن مجلات بفرستید.

 

مجلات نامعتبر به دو دسته تقسیم می شوند :
1- مجلاتی که کلا جعلی (fake) هستند :
این دسته از مجلات، در واقع از اسم و مشخصات (ISSN) یک مجله معتبر ISI که در تامسون رویترز هم نمایه شده استفاده می کنند و سایتی رو با اسم این مجله تاسیس می کنند و به جذب مقالات بدون داوری و صرفا با انگیزه کسب درامد نامشروع اقدام می کنند. معمولا مجلات جنرال یعنی مجلاتی که در حیطه های مختلف می توانند مقاله جذب کنند طعمه این سایت های جعلی می شوند تا نرخ جذب مقالات را در رشته های مختلف بالاتر ببرند. همچنین بیشتر مجلاتی که صرفا چاپ مقاله کاغذی داشته و سایتی ندارند مورد مناسبی برای تاسیس سایت جعلی هستند. بهترین راه مبارزه با این گونه سایت های جعلی، معرفی سایت رسمی هر مجله در سایت تامسون رویترز یا دیگر سایت های معتبر و مرجع جهانی است.

 

2- مجلاتی که جعلی نیستند و در تامسون رویترز بعنوان مجله ISI شناخته شده اند ولی به هر دلیل از نظر وزارت علوم و دیگر نهادهای آموزشی در داخل کشور، برای کسب امتیاز معتبر نمی باشند. این مجلات می توانند برای امتیاز پژوهشی در رزومه برای اپلای یا اقامت در خارج کشور مفید باشند.
برای دانلود لیست کامل مجلات معتبر و نامعتبر در گریدهای مختلف ISI و ISC و علمی پژوهشی و اسکوپوس، علاقه مندان می توانند به لینک زیر مراجعه کنند :
http://grad.saorg.ir/Journal

 

مجلات معتبر چاپ مقاله
مجلات معتبر چاپ مقاله

 

چاپ مقاله